Qarizmatik Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hiphop sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Cumhurbaşkanı Gül'ün Bayram Mesajı

YazarMesaj
Admin
Admin

Cumhurbaşkanı Gül'ün Bayram Mesajı Empty
MesajKonu: Cumhurbaşkanı Gül'ün Bayram Mesajı   Cumhurbaşkanı Gül'ün Bayram Mesajı Icon_minitimePaz Ara. 07, 2008 12:54 pm

Cumhurbaşkanı Gül'ün Bayram Mesajı 150585

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'nin geldiği seviyeyi milletin itinayla koruduğu kardeşliğinin, birlik ve beraberliğinin bir eseri olarak gördüğünü belirtti.
Türkiye'nin farklılıkları zenginlik kabul eden, barış, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik gibi değerlerle yoğrulmuş köklü bir medeniyetin temsilcisi olduğuna işaret eden Gül, Türkiye'de yaşayan herkesin, eşit vatandaşlar olarak, ülkenin sadece geçmişine değil, geleceğine de ortak olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bir Kurban Bayramı'nın daha huzur içinde idrak edildiğini belirten Gül, toplumsal hayata mana ve değer katan kutsal bayram günlerinin sevincinin en iyi şekilde yaşanmasını diledi. Gül, şunları kaydetti:

''Her bayramda olduğu gibi bugün de karamsarlıkları bir kenara bırakarak, geleceğe güvenle bakan bir millet olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Diğer taraftan da ülkemizi muasır medeniyetlerin seviyesinin üstüne taşıma konusundaki umudumuzu, inancımızı ve kararlılığımızı tazeliyoruz. Yaşadığı çağın gereklerini yerine getirmeye devam eden ülkemizin başarıları ve etkinliği artık tüm dünyada takdirle izlenmektedir.

İçeride ve dışarıda giderek güçlenen Türkiye'nin bugün, dünyadaki güç dengelerini etkileyebilecek bir aktör konumuna ulaşması, hepimiz için bir iftihar vesilesidir.

Ülkemizin her alandaki standartlarını yükselterek, dünyada daha saygın bir devlet ve müreffeh bir toplum durumuna gelmesi için gayret gösteriyoruz. Şunu ifade etmek isterim ki, Türkiye dünya şartlarının getirdiği imkan ve fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek, ilerlemesini, gelişmesini sürdürecektir.

Milletimizin ortak bir şuurla, birlik ve beraberlik içinde ülkesine sahip çıkacağına ve Türkiye'nin bu hedefi yakalayacağına inanıyorum. Ülkemizin geldiği seviyeyi, başardığımız her şeyi, milletimizin itinayla koruduğu kardeşliğinin, birlik ve beraberliğinin bir eseri olarak görüyorum.

Türkiye farklılıkları zenginlik kabul eden, barış, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik gibi değerlerle yoğrulmuş köklü bir medeniyetin temsilcisidir. Bu ülkede yaşayan herkes, eşit vatandaşlar olarak, ülkenin sadece geçmişine değil, geleceğine de ortaktır.

Bayram vesilesiyle, herkesin birbirini sevmesinin ve anlamasının, değerlerine saygı göstermesinin önemini bir kez daha vurgulamakta yarar görüyorum. Ülkemize sahip çıkmak, en önemli sorumluluğumuzdur. Türkiye'nin geleceği için ön yargılardan kurtularak, toplumumuzu birleştiren unsurların, müşterek noktalarımızın öne çıkarılması gerekmektedir.''

-''SORUNLAR TOPLUMUN GÜCÜYLE, BİRLİK VE DAYANIŞMAYLA AŞILABİLİR''-

Cumhurbaşkanı Gül, tüm bunlarla birlikte sorunlar da yaşanabileceğine değinerek, ekonomi alanında tüm dünyayı etkisi altına alan sorunların Türkiye'de de belirli ölçüde hissedildiğine işaret etti. El birliğiyle hareket ederek bu süreçlerin en iyi ve sağlıklı şekilde atlatılabileceğini vurgulayan Gül, Türkiye'nin bugüne kadar tüm sorunlarını, toplumun gücüyle, birlik ve dayanışma içinde aşabilmiş bir ülke olduğunu vurguladı.

Türk milletinin emeği, fedakarlığı ve azmiyle, onurlu hayatını, ortak değerlerini sonsuza taşıyacak ruh ve zenginliğe sahip bir millet olduğunu kaydeden Gül, bayramlarda yoğunlukla yaşanan dayanışma, yardımlaşma, paylaşma, birlik ve beraberlik duygularının Türk milletinin en büyük hasletlerinden olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Gül, şöyle devam etti:

''Bayramlar esasen, toplumsal barışı güçlendiren, insanların kaynaşması ve kucaklaşması ve diğer insanları sevindirmesi için vesile teşkil eden müstesna günlerdir. Bununla birlikte bayramlar, sosyal dayanışmayı artıran bir geleneğe de sahiptir. Vatandaşlarımızın bayram günlerinin ruhuna uygun şekilde hareket ederek, yardımlaşma ve dayanışma duygularını bir gönül seferberliğine dönüştüreceklerine inancım tamdır.

Bu vesileyle, şehitlerimizin bizlere emaneti olan şehit ailelerine yalnız olmadıklarının hissettirilmesinin de, önemli bir görevimiz olduğunu hatırlatmak isterim.''

-''BAYRAM SEVİNCİ ACIYA DÖNÜŞMESİN''-

Bayramlarda, artan tatil süresinin de etkisiyle trafikte büyük bir yoğunluk yaşandığına dikkati çeken Gül, bazen küçük bir dikkatsizlik sonucu meydana gelen trafik kazalarının aile ve toplum hayatında yarattığı yıkımı herkesin yakından gördüğünü ve yaşadığını belirtti. Cumhurbaşkanı Gül, mesajını şöyle tamamladı:

''Bayram sevincinin acıya dönüşmemesi için herkesi, trafik kurallarına uymaya, daha dikkatli davranmaya ve üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye çağırıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramlarını sevinç içinde, hoşgörü ve barış ortamı içinde kutlamasını diliyorum.

Gülen yüzleri, neşe ve coşkularıyla bayramları daha da anlamlı kılan sevgili çocuklarımızı ve gençlerimizi de sevgiyle kucaklayarak, gözlerinden öpüyorum. Bu vesileyle kendilerine olan güvenimi bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Yurt içindeki ve yurt dışındaki vatandaşlarımızın, Türk ve İslam dünyasının Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, bu güzel bayramın milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini Allah'tan temenni ediyorum.''
http://mustafaforum.eniyiforum.net

Cumhurbaşkanı Gül'ün Bayram Mesajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ahmet Türkün Bayram Mesajı
» Deniz ******'ın Bayram Mesajı
» Tbmm Başkanı'nın Bayram Mesajı
» Bayram Mesajındaki önemli Hatırlatma